Copyright © 2020 GERI s.r.o. All rights reserved.

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon

Sklenené sprchové kúty s posuvnými dverami sú pre svoju nenáročnosť na priestor nesmierne zaujímavým riešením ako mať v často stiesnených priestoroch kúpeľne plnohodnotnú presne na mieru zhotovenú, exkluzívne vypadajúcu, a aj exkluzívne fungujúcu sprchovaciu zástenu.

 

Rozhodnutie pre kúpu sprchovacieho boxu s posuvnými dverami je výhodné napríklad aj v tom, že aj po otvorení dvier boxu, sú tieto dvere v otvorenom stave stále na mokrej strane boxu. Takto ani po otvorení dvier po osprchovaní z dvier nekvapne na podlahu kúpeľne pred boxom ani kvapka vody. Ešte nejaký uterák na dosah hneď vedľa dvier, poutierať sa v boxe a suchá kúpeľňa je na svete.

 

Celková jednoduchosť a čistota prevedenia sprchového boxu bez bočných líšt je vynikajúcim predpokladom pre nenáročnú údržbu, ktorá určite veľmi poteší.

Posuvné dvere sprchovacieho boxu sú osadené na vodiacich kolieskach ktoré majú uloženie v guľôčkových ložiskách.

 

Použité ložiská sú konštrukčne rovnaké ako ložiská ktoré sú stavané na vysoké otáčky a zaťaženie a tak sa pravdupovediac, v takýchto posuvných dverách, doslova nudia.

Vďaka tomuto, je životnosť ložísk v kolieskach posuvného systému ako podstatného konštrukčného prvku tejto sprchovéj konštrukcie, zrejme doživotnou záležitosťou. Ešte sa nám za 12 rokov nikdy žiadne nepokazili.

Pohyb posuvných sprchovacích dvier je tak ľahunký, že keby sme dali nedopatrením vodiacu koľajnicu na celej dĺžke šikmo čo i len o jeden milimeter tak sa nám začnú dvere samé otvárať alebo zatvárať len vplyvom gravitácie.

Všetky bezrámové sklenené sprchovacie kúty s posuvnými dverami sú zhotovené presne na mieru pre konkrétneho klienta a konkrétny priestor. Sklenené sprchovacie kúty s posuvnými dverami sú zhotovené z kaleného bezpečnostného skla hrúbky 8 mm. Posuvných systémov pre sklenené sprchové boxy existuje niekoľko druhov, ktoré sa dodávajú v rôznych povrchových úpravách.