Copyright © 2020 GERI s.r.o. All rights reserved.

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon

Sklenené sprchové dvere a sprchové kúty s otočnými dverami, sú dodávané ako jednoduché otváravé dvere do niky boxu alebo ako kombinácia sklenených otváravých dvier a jedného či viacerých pevných fix panelov.

 

Spoločnou vlastnosťou všetkých sklenených sprchových  kútov s otváravými dverami je čistota a elegancia prevedenia zhotovenej konštrukcie bez použitia bočných líšt a profilov. Sklo je kotvené do bočných stien len bodovo. Vďaka jednoduchosti celej sprchovacej konštrukcie je hneď zrejmé, že s údržbou to nebude rozhodne tak náročné ako to častokrát býva pri konštrukciách rámových.

 

Otváravé dvere sprchovacieho kútu sú v závislosti na zvolenom riešení konštrukcie sprchovej zásteny, najčastejšie osadené na bočných otočných pántoch typu stena/sklo alebo sklo/sklo. Veľké množstvo verzií povrchov kovania, konštrukčných variant a tvarov pántov poskytuje veľké možnosti výberu a výsoky predpoklad splnenia každej požiadavky klienta.

Všetky naše sklenené sprchové otváravé dvere či už samostatné alebo zabudované do sprchového kútu, štandardne osádzame na otočné pánty ktoré majú svoju os otáčania mimo osy skla.

 

Vďaka použitiu tohto typu pántov je tesnenie pri pántoch po celej dĺžke neprerušené. Týmto dokonalým riešením eliminujeme akékoľvek možné priesaky vody cez telo pántu.

 

Na podlahu pred dvere štandardne dodávame protizápalovú lištu ktorá môže byť z akrilového skla alebo z kovu v rôznych povrchoch.

 

Všetky sklenené sprchové dvere a kuty s otočnými dverami dodávame zhotovené presne na mieru z bezpečnostného kaleného skla hrúbky 8 mm. V prípade konštrukcií väčších rozmerov alebo nezvyčajneho kotvenia je možné použiť aj kalené sklo 10 mm alebo 12mm hrubé.