Copyright © 2020 GERI s.r.o. All rights reserved.

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon

Sklenené výplne zábradlia nerezového, oceľového ako aj dreveného zábradlia je klasickou ponukou v našich dodávkach sklenených konštrukcií.

 

Sklenená výplň zábradlia je neporovnateľne bezpečnejšia pre všetkých malých horolezcov a horolezkyne než akákoľvek tyčková alebo lanková výplň zábradlia ktorá je častokrát dokonca urobená s medzerami ktoré nedodržujú maximálne povolené medzery vo výplni zábradlia.

 

Pokiaľ sa sklenená výplň zábradlia osadí ako predsunutá pričom z čela zábradlia sklo úplne prekryje nosnú konštrukciu zábradlia sa výsledným vzhľadom  zábradlia dostávame do úplne inej dizajnovej kategórie.

 

Vzhľad zábradlia je plný lesklej hladkej plochy skla ktorá nie je prerušovaná stĺpikmi zábradlia. Sklo efektne odráža okolie a oblohu pričom v určitých uhloch takmer vôbec nevidíte nosnú konštrukciu za sklom.

Takáto vysoko lesklá plocha  sa stáva výrazným veľmi dobre vyzerajúcim  prvkom dotvárajúcim celkový vzhľad a dojem z nehnuteľnosti.

Naše sklenené výplne zábradlia kotvíme vždy prostredníctvom terčov alebo držiakov ktoré obsahujú kolík proti vypadnutiu sklenenej výplne.

 

Skryte v držiaku skla je do skla vyvŕtaný otvor ktorým je prestrčený bezpečnostný kolík ktorý v prípade rozbitia skla funguje ako bezpečnostná poistka proti vyšmyknutiu skla z držiaka. Ak je sklo kotvené na terčíkoch má montážna skrutka terčíka rovnakú funkciu ako bezpečnostný kolík v držiaku skla a v prípade prelomenia skla zabráni vypadnutiu výplne z konštrukcie zábradlia.

 

Vďaka použitiu bezpečnostných kolíkov resp. iného kotvenia ktoré je prestrčené cez otvor v lepenom bezpečnostnom skle sa na takéto sklené výplne dá úplné spoľahnúť.

 

Za našu dobu pôsobenia v stavebníctve a pohybu po rôznych stavbách sme videli aj dosť veľa nebezpečne osadených výplní zábradlia ktoré bezpečnostný kolík neobsahujú vôbec. Často bolo  sklo výplne len pricviknuté do pásika plechu a gumy ktorá už pomaly vplyvom ÚV žiarenia a počasia zvetráva a začína praskať. Pri pohľad na takto zrealizované výplne nám je jasne , že je len otázkou času kedy sa takáto sklenená výplň v lepšom prípade len posunie.