Sklenené steny s otváravými dverami

popis a ukážky našich realizácií

Sklenené deliace steny s otváravými a kyvnými dverami svojim bezrámovým prevedením vedia veľmi efektne a elegantne priestor funkčne predeliť a pritom tento ponechať otvorený dennému svetlu. Vyskladaním kompletnej sklenenej konštrukcie kombinovaním  jedného alebo viacerých pevných panelov s otváracími dverami dosiahneme vytvorenie sklenenej konštrukcie s požadovanými  vlastnosťami. Vďaka tomu, že sklenené deliace steny neobsahujú ťažké obvodové a deliace rámy, pôsobia veľmi vzdušným a veľmi presvetleným dojmom  ktorý je mimoriadne elegantným a nadčasovým. Vhodne zvoleným typom vzhľadu skla vieme dosiahnuť presne to čo očakávame. Ak chceme priestor predeliť ale pritom ho nechať maximálne otvorený použijeme číre sklo . Ak chceme priestor nenásilne predeliť a vytvoriť diskrétny priestor do ktorého nemá byť vidno použijeme sklo matné. Ak tvoríme deliace priečky vo firemných priestoroch  je časté použitie čiastočného matovaného polepu v ktorom je napríklad vyrezávané firemné logo. No a ak vytvárame sklenené bezrámové zádverie do vstupnej chodby vypadá veľmi reprezentatívne vzorové matovanie skla.

sklenene otvarave dvere 212

Fotogaléria realizácií
sklenených deliacich stien s otváravými a kyvnými dverami

Popis sklenených stien s otváravými a kyvnými dverami

sklenená stena s otváravými dverami 224

Sklenené steny s otváravými dverami

Sklenené deliace steny s otváracími dverami sú kombináciou jedného alebo viacerých pevných panelov a otváracích jednokrídlových alebo dvojkrídlových dvier. Sklenená stena býva najčastejšie kotvená do U na podlahe a do svorkovej lišty na strope. Zvislé kotviace lišty podľa možností vôbec nepoužívame pretože pri správnom dimenzovaní hrúbky skla to nie je takmer nikdy potrebné. Sklenené otváracie dvere v deliacich stenách je možné osadiť na rôzne druhy bočných otočných alebo rohových otočných pántov podľa požiadaviek zákazníka. Pre jednostranne otvárané sklenené dvere v deliacej stene sa ako ovládanie dvier najčastejšie volí použitie zámku s kľučkou ktorý podľa voľby zákazníka môže alebo nemusí byť uzamknuteľným. Pri použití ovládania madlom je potrebné dvere dodatočne blokovať v uzatvorenej polohe. Pre blokovanie používame guličkové alebo magnetické dorazy. Voľba polohy dvier v deliacej stene a ich pántov ja na výbere zákazníka. Existujú bočné otočné pánty pre osadenie na sklených fixný panel označované sklo / sklo ako aj otočné pánty pre osadenie na stenu stena / sklo.

sklenená stena s otváravými dverami 111

Sklenené steny s kyvnými dverami

Sklenené deliace steny s kyvnými dverami sú kombináciou pevných panelov a obojstranne otváravých jednokrídlových alebo dvojkrídlových dvier. Pánty sklených dvier sú dodávané vo viacerých verziach s montážou na bočnú stenu typu stena/sklo alebo častejšie dodávaná verzia pántov na rohových kyvných pántoch kotvených do podlahy a do prekladu či stropu.
Pánty sú dodávané ako čisto mechanicky tlmené alebo s tlmením pohybu hydraulikou. Mechanizmus tlmenia je v tele pántu pri všetkých bočných pántoch alebo v tele pántu spodného alebo so zabudovaným podlahového samozatvárača do podlahy. Kedže takmer všetky súčasné novostavby majú podlahové kúrenie je použitie samozatvárača v podlahe nahrádzané rohovými pántami s hydraulikou v tele spodného pántu.Pánty s integrovaným mechanizmom v tele pántu majú montážnu platničku ktorá vyžaduje plytké vŕtanie (40 mm ) kde sa obvykle kúrenie ešte nenachádza. Plánované vynechanie podlahového kúrenia v mieste pántu počas stavebných prác samozrejme len poteší a všetkých zúčastnených pri montáži dvier len upokojí. Ako ovládanie kyvných sklenených dvier osadených do deliacej steny sa najčastejšie používajú madlá rôznych veľkosti tvarov ako aj použitých materiálov.

Napíšte nám

Napíšte nám svoje zadanie na nezáväznú cenovú ponuku alebo nám pošlite správu.

Copyright © 2007 - 2019 GERI s.r.o. All rights reserved​.