Copyright © 2020 GERI s.r.o. All rights reserved.

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon

Sklenené kuchynské zásteny a obklady stien sú veľmi vyhľadávaným produktov ktorý dotvára celkový vzhľad kuchynskej linky hladkou a lesklou veľmi reprezentatívne vypadajúcou plochou skla.

 

Samozrejmosťou je hygienická nezávadnosť, čistota, chemická, mechanická a tepelná odolnosť ako aj neobmedzená trvácnosť kaleného emailovaného skla.

Toto sú základné vlastnosti nami dodávaných kuchynských zásten a obkladov stien z kalených emailovaných skiel.

 

Sklenené kuchynské zásteny a obklady stien dodávame len z kaleného bezpečnostného skla.

 

Robíme tak preto lebo vieme, že takto nám nikto z našich klientov nezavolá, že sklenenú zástenu rozbil a pritom len buchol do skla rúčkou hrnca. Alebo, že mu sklenená zástena praskla pri zásuvke či vypínači alebo od tepla pri varnej doske. Áno, kalená verzia sklenených zásten a obkladov patrí medzi najdrahšie. Ale je aj suverénne najkvalitnejšia a najodolnejšia.

Kalená jednofarebne emailovaná kuchynská zástena alebo obklad steny je sklo na ktorom je na zadnej strane skla nanášacím strojom aplikovaná keramická farba ktorá je vopred namiešaná podľa stupnice RAL. Kalená digitálne potlačená kuchynská zástena je sklo s plnofarebným vytlačeným zákazníckym motívom v dostatočnom DPI rozlíšení vytvoreným rovnako keramickou farbou na zadnej strane skla. Takto celoplošne farebne emailované alebo digitálne potlačené sklá idú následne do kaliacej pece, kde sa počas kalenia skla, pri teplote cca 650C farebný motív alebo potlač tzv. "zapečie" trvale do povrchu skla. Týmto krokom sa na rozdiel od iných lacnejších riešení potlačených kuchynských zásten stáva emailovanie či potlač trvalou chemicky, teplotne a vekom nemennou, neoddeliteľnou súčasťou skla pričom získava všetky vlastnosti kaleného skla. Teplotná odolnosť kalenej zásteny je trvalé zaťaženie 200C krátkodobé 300C. Mechanická odolnosť kaleného skla je až 5-6 násobne vyššia ako pri skle klasickom v rovnakej hrúbke. Kalená kuchynská zástena ponúka bez problémovú inštaláciu ako aj následné užívanie zásuviek a vypínačov bez rizika prasknutia skla. Obvykle je sklenená zástena osadená priamym lepením na podklad bez akýchkoľvek soklov a líšt. Sklo je osadené cca 2mm nad pracovnou doskou, pričom špára je následne hĺbkovo tmelená MS polymérovým tmelom. Na vodotesnosť takéhoto spoja Vám pokojne dáme záruku 5 či viac rokov. Lištami či originálnymi soklami pre pracovné dosky podobné utesnenie nie je nikdy možné dosiahnuť. Stali sa nám situácie, že boli originálne soklové lišty namontované ešte pred osadením skla od stolárov dodávajúcich kuchyňu. Naša sklenená kuchynská zástena sa objednávala a dodávala až neskôr, a dodatočne. Pri montáži našej sklenenej zásteny počas skladania týchto originálnych soklových líšt je úplne bežné pod nimi vidieť vodu, mokro, ale pokojne aj čiernu hnilobu a to dokonca na v podstate nových kuchyniach čo nie je pekný pohľad. Tieto originálne soklové lišty síce sú opatrené tesniacim britom ale ten jednoducho nie je schopný všade dokonale zabezpečiť uplnú vodotesnosť. Našim zákazníkom s ktorými prejedávame záujem o sklenené kuchynské zásteny odporúčame soklové lišty ani neobjednávať. Zbytočne ich zaplatia spolu s kuchyňou a pre naše sklenené zásteny nie sú vôbec potrebné. Kalené kuchynské zásteny vieme dodávať z jedného kusu v dĺžkach do 4030 mm čo je maximálny rozmer dostupnej kaliacej pece.