Sklenené dvere otočné

Viac ako 20 rokov sa špecializujeme na dodávky a montáže sklenených otočných a kyvných dvier na mieru.
Naše sklenené otočné a kyvné dvere dodávame a namontujeme po celom území Slovenska.

Sklenené otočné dvere nemajú žiadne obvodové rámy alebo lišty. Bezpečnostné kalené sklo dverí je osadené v stavebnom otvore alebo v oblôžkovej zárubni len prostredníctvom malého bodového kovania.
Vďaka tomuto riešeniu je dizajn sklenených otočných dverí jedinečný, mimoriadne čistý a vzdušný. Excelentná svetelnosť sklenených dverí sa už mnohokrát v našich realizácie úspešne využila na presvetlenie tmavých chodieb a priestorov.
Aj napriek tomu, že sú sklenené otočné dvere zo skla, vynikajú mimoriadnou odolnosťou vďaka ktorej dvere vypadajú aj po rokoch ako nové.
Po rokoch našich realizácií môžeme do pozornosti každého prípadného záujemcu určite odporučiť celoplošne leptaním matované sklenené dvere ktoré vynikajú svojou nenápadnou priam noblesnou eleganciou. Takéto matované sklenené dvere vypadajú výborne či už v oblôžkovej zárubni ale aj v omietanom ostení.
Samozrejme záleží od osobných preferencií každého zákazníka, niekto chce dvere číre, niekto s aplikovaním originálneho vzoru, ale celoplošne matované dvere so svojim neutrálnym vzhľadom vypadajú aj po rokoch stále ako nové. Jednoducho povedané majú, potenciál nestarnúť, neokukať sa.
Sklenené otočné dvere sú vyrábané s kaleného bezpečnostného skla hrúbky 8, 10, 12 mm. Zvolená hrúbka skla závisí jednak od pozície pántov ale aj celkovej výšky dverného krídla.

Výhody

  • ​Výborná cena dvier pri bočnom kotvení pántov kedy je možné použitie tenšieho 8 mm kaleného skla.
  • Jednoduché možnosti riešenia uzamknutia dvier.
  • Čistý reprezentatívny vzhľad s minimalistickým kovaním.
  • Spomedzi všetkých typov dvier sú matné sklené dvere v oblôžkovej zárubni asi najkrajším riešením dvier vôbec.
  • Dvere nepotrebujú prah ani prechodovú lištu. Podlaha môže pod dverami prechádzať bez prerušenia

Nevýhody

  • Rotácia otočných dvier zaberá priestor čo môže byť v určitých situáciách problémom.
  • Otočné dvere na bočných pántoch je možné dodať z dôvodu nosností pántov obvykle do šírky 800-900 mm krídla.
  • Otočné dvere na rohových pántoch kotvených do podlahy a stropu majú maximálnu šírku 1000 mm od osi otáčania.
  • Dvojkrídlové prevedenie dvier je v bezhlučnom prevedení prevádzky možné dodať len ako kyvné tzv. lietačkové dvere.

Bezpečnosť sklenených dvier

Všetky sklenené dvere dodávame vyrobené z bezpečnostného kaleného skla ktoré spĺňa všetky požiadavky platných noriem pre sklo použité v stavebníctve. Kalené sklo je mnohonásobne odolnejšie ako klasické sklo. Bežnou prevádzkou dvere prakticky nie je možné rozbiť. Naraz ľudským či zvieracím telom dvere bez problémov ustoja nepoškodené. Pokiaľ by sa dvere predsa len podarilo rozbiť. Sklo dvier roztrhá na malé čriepky podobne ako pri bočných sklách na aute ktoré nedokážu spôsobiť veľké rezné zranenie. Funkcia deštrukcie skla na malé úlomky je normou  požadovanou vlastnosťou pri všetkých kalených bezpečnostných sklách.

Trvanlivosť sklenených dvier

V porovnaní s klasickými drevenými dverami sú sklené dvere výrazne odolnejšie. Sklo použité v sklených dverách ma prakticky neobmedzenú životnosť , takže pre životnosť celku bude hrať hlavnú rolu použité kovanie. Robustnosť kovania a kvalita jeho vnútorných komponentov je kľúčová. Pre všetky sklenené dvere používame len osvedčené kovanie ktoré vie spoľahlivo fungovať po mnoho rokov a aj po uplynutí záruky bude ďalej spoľahlivo slúžiť.

Dizajn sklenených dvier

Všetky celosklené dvere sú originálom vyrobeným na mieru pre konkrétneho zákazníka. Vďaka tomu vieme uspokojiť prakticky každého záujemcu o produkt. Sklené dvere majú mimoriadny prestup svetla ktorý je možné výhodné využiť na presvetlenie tmavších priestorov alebo chodieb. Sklenené dvere najčastejšie dodávame v troch základných typoch vzhľadu skla.
Prvým  typom je sklo číre ktoré vieme dodať zhotovené v klasickom prevedení alebo v ultra čírom prevedení.
Druhým typom je sklo ktoré je celoplošne jednostranne matované leptaním alebo pieskovaním.
Tretím najčastejšie používaným typom je vzorované sklo. Vzorovanie skla je možné vyhotoviť pieskovaním skla čo je cenovo najpriaznivejšou verziou. Alebo digitálnou potlačou ktorá buď imituje pieskovaný povrch pre monochromatické vzory alebo plne farebnou potlačou pre obrázkové motívy.

Montáž sklených dvier

Sklenené dvere na mieru montujeme po celom Slovensku už 20 rokov. Za toto obdobie sme nadobudli vďaka rôznym situáciám mnohé skúsenosti ktoré môžeme zúročiť pre ďalších klientov.
Sklenené dvere pre vás vieme dodať ako úplnú dodávku na kľuč od zamerania, návrhu až po našu odbornú montáž. Alebo vieme sklené dvere dodať v rôznych rozpracovaných štádiách pri ktorých vie klient časť kúpnej ceny ušetriť. Sklenené dvere patria k jednoduchým produktom ktoré trochu šikovnejší  domáci majster dokáže podľa našich inštrukcií zamerať ale aj namontovať sám.

Potrebujete poradiť ohľadom sklenených otočných dvier ?

Vyžiadajte si bezplatnú konzultáciu a cenovú ponuku

sklenené dvere číre kyvné dvojkrídlové

Copyright © GERI s.r.o. - All Rights Reserved

Pracovná doba:
Pondelok – Piatok  9:00 – 17:00

Telefón: 0904 038 128
Email: geri@geri.sk

Adresa: GERI s.r.o.
Rudohorská 33, Banská Bystrica
974 11 Slovensko