Sklenené sprchovacie boxy s posuvnými dverami - ukážky našich realizácií

Sklenené sprchovacie boxy s posuvnými dverami sú pre svoju nenáročnosť na priestor nesmierne zaujímavým riešením ako mať v často stiesnených priestoroch kúpeľne plnohodnotnú presne na mieru zhotovenú, exkluzívne vypadajúcu ,a čo je dôležité, exkluzívne fungujúcu sprchovaciu zástenu.

Rozhodnutie pre kúpu sprchovacieho boxu s posuvnými dverami má výhodu aj ďalšiu, a touto je, že aj po otvorení dvier boxu, sú tieto v otvorenom stave na mokrej strane línie skla boxu. Takže aj po otvorení dvier po osprchovaní z dvier nekvapne na podlahu kúpeľne pred boxom ani kvapka vody. Ešte nejaký ten uterák na dosah hneď vedľa dvier, poutierať sa v boxe a suchá kúpeľňa je na svete. Aké praktické.

Celková jednoduchosť a čistota prevedenia sprchového boxu bez bočných líšt je vynikajúcim predpokladom pre nenáročnú údržbu, ktorá poteší každého zákazníka.

Posuvné dvere sprchovacieho boxu sú na vodiacich kolieskach ktoré majú uloženie v guličkových ložiskách. Použité ložiská sú konštrukčne rovnaké ako ložiská stavané na vysoké otáčky a zaťaženie a tak sa pravdupovediac, v takýchto posuvných dverách, ložiská koliesok doslova nudia.  Preto, je trvanlivosť ložísk v kolieskach ako podstatný konštrukčný prvok v tejto konštrukcií sprchovej zásteny, zrejme naozaj doživotnou záležitosťou. Ešte sa nám za 10 rokov nikdy žiadne nepokazili.. Pohyb posuvných sprchovacích dvier je tak ľahunký, že keby sme dali nedopatrením vodiacu koľajnicu na celej dĺžke šikmo len o milimeter. Dvere sa nám začnú sami pohybovať dolu kopcom..

Najčastejšie dodávaná sklenená zástena s posuvným krídlom dvier býva výplňou vloženou medzi dve steny po stranách tvoriace sprchovaciu niku. Pri tomto riešení sa používa jedno posuvné krídlo a jeden alebo dva po stranách osadené fixné panely.

Druhým často dodávaným riešením je rohová sprchová zástena s posuvnými dverami, ktorá ma obvykle jeden bočný panel ktorý plne konštrukčne nahrádza stenu niky z predošlého riešenia a ku tomuto, posuvné sprchové dvere a druhý pevný sklenený panel pozdĺž vodiacej koľajnice.

Všetky sklenené sprchovacie zásteny a boxy s posuvnými dverami sú zhotovené presne na mieru pre konkrétneho klienta a konkrétny priestor. Sklenené sprchovacie boxy s posuvnými dverami sú zhotovené z kaleného bezpečnostného skla hrúbky 8mm. Posuvných systémov pre sklenené sprchové boxy existuje niekoľko druhov, ktoré sa dodávajú v rôznych povrchových úpravách. To, či sklo sprchovacieho boxu bude číre alebo bude v celoplošne matovanom prevedení alebo s aplikovaním vzorového matovania či potlačou na kalenom skle, je len na výbere klienta.

×
Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie