Sklenené zábradlie bezrámové samonosné - ukážky našich realizácií

Sklenené zábradlie bezrámové samonosné sa najčastejšie osádza na bodové držiaky, terče alebo do líniového kotvenia v hliníkovom alebo oceľovom držiaku. Tento typ bezrámoveho samonosného zábradlia môže pri líniovom kotvení skleneno zábradlia v profile efektne vystupovať z podlahy. Takýto efekt je možný pri zapustení líniového držiaka do podlahy. Pri kotvení na bodové držiaky je s určeným odstupom od prekrývanej omietky sklo kotvené do bočného čela železobetónovej dosky poschodia alebo schodníc. Pre zjednodušenie a umožnenie občasnej údržby by odstup skla od steny mal byť aspoň 20mm.

Keďže kotvenie skleného zábradlia v líniovom držiaku ako aj bodové kotvenie skla má svoje pravidlá a podmienky bezpečného kotvenia do stavby, doporučujeme rozhodnutie o type skleneného zábradlia vopred konzultovať ešte v štádiu hrubej stavby bez podláh, kúrenia a poterov. Týmto riešením zábradlia vopred budete mať otvorené všetky možnosti výberu z ponuky sklenených samonosných zábradlí.

Pre sklenené zábradlie je vždy použité vrstvené sklo s bezpečnostnou fóliou. V závislosti na použitej konštrukcií jej tvaroch ako aj požadovaných vlastnostiach je použité tepelne tvrdené a následne zlepené. Pre sklenené zábradlie je najčastejšie použité sklo číre. Je samozrejme možné sklo dodať v mliečnom či farebnom vyhotovení, presne podľa Vašich požiadaviek.

 

×
Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie