Sklenené kuchynské zásteny - ukážky našich realizácií

Hygienická nezávadnosť, čistota, chemická, mechanická a tepelná odolnosť ako aj neobmedzená trvácnosť kaleného emailovaného skla . Toto sú vlastnosti nami najčastejšie dodávaných kalených sklenených obkladov za kuchynskú pracovnú dosku.

Kalená emailovaná zástena kuchyne sa najčastejšie dodáva ako celoplošne jednofarebne sklo ktoré je zo zadnej strany opatrené keramickou farbou ktorá sa počas kalenia skla zapečie do povrchu skla. Kalenú emailovanú zástenu je možné dodať aj vo verzií s digitálnou potlačou Vami zvoleného vzoru. Po zakalení sa farba stáva súčasťou skla a nie je možné ju odstrániť. Teplotná odolnosť kalenej kuchynskej zásteny je na úrovni 250-300 stupňov trvalého teplotného zaťaženia. Mechanická odolnosť je na úrovni 5 až 6 násobne zvýšenej mechanickej odolnosti voči nárazu ako pri skle klasickom.

Samostatnou kapitolou  je dodávka sklenených obkladov s použitím nekaleného skla typu - klasicky Lacobel.

Tento typ skla môže priniesť úsporu na počiatočných nákladoch pretože je lacnejšie ako sklo kalené emailované. Ak do takejto zásteny nebudú vyrezávané otvory pre zásuvky ešte sa to používať s obmedzením  ako obklad kuchyne dá .  Obmedzením  použitia je teplotná odolnosť do cca 70stupňov ako aj nízka mechanická odolnosť ktorá je rovnaká ako pri klasickom skle hrúbky 4mm.

Pokiaľ má byť do nekaleného skla kuchynskej zásteny vyrezávaný výrez na zásuvku. Výrazne toto riešenie zásteny kuchyne z nekaleného skla nedoporučujeme, pretože takéto sklo veľmi rado pri týchto výrezoch pre zásuvky praská.

Sklo kalené emailované sme dodávali v jednom kuse zatiaľ najväčšie v dĺžke 4050mm pri hrúbke kaleného skla 6mm.. Sklo klasický Lacobel je možné dodať maximálne v dĺžke formátu z výroby ktorý je 2500mm pričom má hrúbku 4mm.

Sklenená kuchynská zástena

8 položiek

Zobraziť:

×
Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie