Sklenené posuvné dvere - ukážky našich realizácií

Sklenené bezrámové posuvné dvere sú najčastejšie dopytovaným a aj realizovaným produktom spomedzi samostatných dvier. Voľba sklených posuvných dvier je často prirodzeným  výsledkom pri zvažovaní ako ušetriť vzácny priestor ktorého nie je nikdy dosť.

Sklenené posuvné dvere sa najčastejšie s určitým presahom po stranách, osadzujú pred stavebný otvor, pričom posuvný systém je osadený na stene nad prekladom otvoru. Následný pohyb sklenených posuvných dvier je tesne popri stene. Možností osadenia sklenených dvier je ale samozrejme viacero. Často dopytovaným je aj osadenie sklenených dvier do vstavaného púzdra. Dvere samozrejme podľa požiadavky klienta dodáme. Osobne si ale myslíme, že tak pekný, luxusne vypadajúci kus skla, by sa nemá schovávať. Druhým dôvodom prečo do stavebného púzdra radšej nejsť, nie je problém v skle, ale v samotnom riešení konštrukcie púzdra a s tým spojené  možnosti či skorej nemožnosti udržiavania čistoty vo vnútri puzdra.

Posuvné systémy pre sklenené dvere na stenu sú vo viacerých verziách, ktoré sa líšia  či druhom posuvného systému ako aj povrchovou úpravou a samozrejme aj cenou. V súčasnosti často požadovaným prvkom je tlmenie a doťahovanie pohybu dvier na začiatku a konci pohybu dverného krídla.

Pre sklenené posuvné dvere sa najčastejšie používa kalené bezpečnostné kalené sklo 8-10-12mm. Sklenené posuvné dvere môžu byť číre, celoplošne matné ako aj vzorovo pieskované či digitálne potlačené podľa Vášho zadania.

 

×
Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie