Sklenené otváracie dvere - ukážky našich realizácií

Sklenené bezrámové otváracie dvere sú najčastejšie osádzane do omietnutého ostenia stavebného otvoru. V tomto omietnutom otvore sú dvere osadené na bočných alebo rohových pántoch ktoré môžu byť jednoducho otočné alebo môžu byť tzv. lietačkové s funkciou samozatvárania s hydraulickým tlmením pohybu dvier.

Ďalšou samostatnou verziou osadenia sklených dvier je osadenie do obložkových či samostatných kovových zárubní. Zárubne môžu byť s falcom s tesnením alebo ako tzv. slepé oblôžky bez falca pre tesnenie. Či budeme zárubne dodávať my ako komplexnú dodávku spolu so sklenými dverami alebo zárubne dodá Váš dodávateľ je len na Vašom rozhodnutí. Výber kovania, jeho povrchov ako aj druhov ovládania dvier, je veľký a bude záležať len na Vašej voľbe. Pre otváravé dvere najčastejšie používame pri rohovom kotvení sklenených dvier kalené bezpečnostné sklo hrúbky 10mm. Pri kotvení bočnom je možné použitie skla 8mm prípadne viac. Výber, či už bude sklo číre či matné celoplošne alebo zo vzorom alebo z digitálnou potlačou je rovnako len na Vás.

V súčasnosti často používané znižovanie stropov sadrokartónom či kazetami doporučujeme konzultovať ešte pre začatím realizovania stavebných prác na strope. V prípade kotvenia sklenených otváravých dvier do nenosneho stropu bez dostatočnej predprípravy môžu vzniknúť zbytočné komplikácie pri montáži Vašich budúcich sklenených dvier.

 

×
Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie