Sklenené deliace steny s posuvnými dverami

Sklenené steny a priečky s posuvnými dverami sa osádzajú najčastejšie do omietnutého finálne zhotoveného ostenia otvoru. Samotné kotvenie sklenenej deliacej steny je v prevažnej väčšine prípadov do podlahy a do pevného alebo vystuženého stropu.

Bočné leštené hrany skla  ako aj  zvislé hrany skiel sú priznané. Bočné lišty a rámy sa snažíme v nami dodávaných stenách podľa možnosti úplne eliminovať pretože v takomto prevedení sú deliace steny podľa nás najkrajšie. Variant či bude posuvný systém pod prekladom či stropom otvoru alebo bude osadený na fixné časti sklenenej deliacej steny je viacero druhov.

Dnes pri posuvných dverách tak často požadované dobrzďovanie a doťahovanie dojazdu pohybu dvier je ponuke možností samozrejme tiež. Sklenené deliace steny môžu byť z číreho ako aj celoplošne matovaného skla, samozrejme je možná dodávka skla s pieskovaním vzoru podľa Vášho zadania a výberu. Digitálna potlač skla je samozrejme možná tiež.

Pre sklenené steny sa najčastejšie používa kalené bezpečnostné sklo v hrúbkach 10, 12 mm . Správne dimenzovanie hrúbky ja závislé od rozmerov požadovanej deliacej steny ako aj od požadovaných vlastností. Pre napríklad väčší zvukový útlm deliacej steny je možné použitie skla o rad vyššej hrúbky.  

V súčasnosti často používané znižovanie stropov sadrokartónom či kazetami doporučujeme konzultovať ešte pre začatím realizovania stavebných prác na strope. V prípade potreby kotvenia sklenených deliacich stien do stropu bez dostatočnej predprípravy môžu vzniknúť zbytočné komplikácie a náklady naviac, počas montáže, Vašej budúcej sklenenej deliacej steny.

×
Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie