Sklenené deliace steny s otváracími dverami - ukážky našich realizácií

Sklenené steny a priečky s otváracími dverami sa osádzajú najčastejšie do omietnutého ostenia stavebného  otvoru. Samotné kotvenie sklenenej deliacej steny je vo väčšine prípadov do podlahy a do pevného alebo vystuženého stropu. Bočné steny a zvislé hrany skiel sú pohľadové leštené bez rámov a líšt.

Druhov riešenia sklenených deliacich stien je rozsiahla, či už sa jedná o povrchy ako aj o použité pánty dvier a kovania ako aj zvolený druh ovládania dvier. Sklenené otváracie dvere môžete ovládať mnohými druhmi madiel ako aj zámkami s kľučkou mnohých tvarov a prevedení.  

To či bude sklo na dodávanej sklenej deliacej stene číre , celoplošne matované alebo vzorovo pieskované je voľbou klienta. V ponuke možných variant skla je samozrejme aj sklo s digitálnou potlačou. Často používaným riešením je aj polep s vyrezaným vrorovaním s povrchu imitujúcom matovanie. Takýto polepený vzor viete jednoducho  kedykoľvek vymeniť a dať si nový alebo aj žiadny. Je len na Vás.  

Pre sklenené steny sa najčastejšie používa kalené sklo v hrúbkach 10, 12 mm . Správne dimenzovanie hrúbky ja závislé od rozmerov požadovanej deliacej steny ako aj od požadovaných vlastností.

V súčasnosti často používané znižovanie stropov sadrokartónom či kazetami doporučujeme konzultovať ešte pre začatím realizovania stavebných prác na strope. V prípade potreby kotvenia sklenených deliacich stien do stropu bez dostatočnej predprípravy môžu vzniknúť zbytočné komplikácie a náklady naviac, počas montáže, Vašej budúcej sklenenej deliacej steny.

×
Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie