Sklenené bezrámové deliace steny pevné - ukážky našich realizácií

Sklenené steny a priečky pevné alebo fixné sa osádzajú najčastejšie do omietnutého finálne zhotoveného ostenia stavebného otvoru. Samotné kotvenie sklenenej deliacej steny je najčastejšie jednoducho len do podlahy a do pevného alebo vystuženého stropu. Bočné a zvislé hrany skla sú takmer vždy priznané leštené, osadené bez rušivých rámov a líšt. Sklenené deliace steny môžu byť zhotovené z číreho ale aj celoplošne matovaného skla, samozrejme je možné dodať aj sklo s vypieskovaním vzoru podľa Vášho výberu. Medzi čoraz častejšie požadovanými možnosťami je aj digitálna potlač skla ako aj vzorový polep imitujúci pieskovania vzoru.

Pre sklenené steny sa najčastejšie používa kalené bezpečnostné sklo v hrúbkach 10, 12 mm . Správne dimenzovanie hrúbky ja závislé od rozmerov požadovanej deliacej steny ako aj od požadovaných vlastností.

V súčasnosti často používané znižovanie stropov sadrokartónom či kazetami doporučujeme konzultovať ešte pre začatím realizovania stavebných prác na strope. V prípade potreby kotvenia sklenených deliacich stien do stropu bez dostatočnej predprípravy môžu vzniknúť zbytočné komplikácie a náklady naviac, počas montáže, Vašej budúcej sklenenej deliacej steny.

 

×
Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie