Aký typ sklenených dvier vybrať pre predsieň alebo zádverie? 

Miestnosť hneď za vchodovými dverami do vášho príbytku voláme predsieň alebo zádverie. Takmer v každej domácnosti je to vytvorený samostatný priestor v ktorom mame najčastejšie zložené horné oblečenie a topánky ale pokojne aj zaparkovaný kočík.  

Zádverie ako aj predsieň býva navrhovaná najmä ako tepelný ale aj hygienický priestor ktorý oddeľuje vonkajšie prostredie od vnútorného. 

Táto miestnosť je zároveň to prvé, čo ktokoľvek kto ku vám príde uvidí. Je preto prirodzenou snahou každej domácej pani či pána, aby bol tento priestor nielen funkčný ale podľa možností aj reprezentatívne vypadal.

Na uzatvorenie zádveria je mimoriadne pekným riešením použitie sklenených bezrámových dverí alebo sklenej deliacej steny.

Tieto sú svojím čistým prevedením bez rámov a obvodových líšt mimoriadne reprezentatívne vypadajúcim riešením.  Okrem zamedzenia prudkej výmeny ohriateho vzduchu v zimnom období vedia takéto dvere alebo deliaca stena vhodným zvolením vzoru alebo celoplošného matovania skla zamedziť priamemu pohľadu zvedavcov do obytných priestorov. Toto sa môže skvele hodiť pri všetkých zvedavých susedoch, kuriéroch, poštároch..

sklenené dvojkrídlové posuvné dvere
Dvojkrídlové sklenené posuvné dvere na mieru

V projektových návrhoch sa na uzatvorenie predsiene alebo zádveria často navrhujú posuvné dvere. Ich výhodou je veľká úspora miesta. Posuvné dvere sa posúvajú popri stene prípadne do vstavaného púzdra a nezaberajú takmer žiadne miesto.  

Naproti tomu kyvné tzv. lietačkové dvere, síce svojim pohybom zaberajú viac miesta ale v porovnaní s posuvnými dverami na používajú podstatne komfortnejším spôsobom.

Poďme si to porovnať.

Predstavme si posuvné dvere ktoré uzatvárajú predsieň. Prídem k dverám musím prakticky úplne zastaviť, chytím madlo dvier potiahnem, dvere sa otvárajú. Prejdem za dvere znova zastanem, potiahnem za madlo a dvere zatvorím. Konečne odchádzam. 

Predstavme si kyvné tzv lietačkové dvere. Prídem ku dverám, prakticky vôbec nespomalím chytám madlo, tlačím pred sebou dvere, plynule prechádzam dverami, púšťam madlo a pokračujem v chôdzi vpred. Dvere sa za mnou samé pomaly zatvoria. 

Čo myslíte ktorý spôsob je pohodlnejší? 

No a samozrejme, že všetci domov nosíme niečo v rukách.  Nákupy, krabice, unavené deti ktoré sa chcú nosiť na rukách alebo len mobil.

Za roky praxe v sklených realizáciach na mieru, sme mnohokrát išli ku klientovi merať sklenené posuvné dvere do zádveria. A výsledkom bolo, že po debate a predostretí ergonómie užívania dvier, sa veľa klientov rozhodlo radšej pre dvere lietačkový variant. 

Posuvné dvere sú super, dobre vypadajú a naozaj zaberajú minimum miesta. Ale na uzatvorenie zádveria sú podľa nás praktickejšie dvere kyvné.