GERI s.r.o.

celosklené bezrámové konštrukcie

Sklenené posuvné dvere

Sklené posuvné dvere sa osádzajú buď ako výplň otvoru (sklené dvere sú vložené do otvoru a zasúvajú sa napr. do púzdra), alebo a čo je najčastejšie ako posuvné dvere osadené pred stavebným otvorom (dvere sa pohybujú pred stenou, v ktorej sa nachádza stavebný otvor).
Posuvný systém sklenených dvier sa nachádza nad hornou hranou skla dvier. Dodávame ho ako plne prekrytý krycou lištou, alebo ako pohľadový nezakrytý systém. Celá váha sklených posuvných dverí spočíva na posuvnom systéme, vďaka čomu nie je potrebná žiadna podlahová vodiaca kolajnica či drážka. Podlaha pod sklenými posuvnými dverami môže bez prerušenia prechádzať s priestoru do priestoru. Pri znížených stropoch (sádrokartón, kazety) je montáž systému sklenených posuvných dvier možná, a to buď pod zníženým stropom alebo nad ním.

Dizajn a prevedenie
Pre sklenené posuvné a otváravé dvere sa používa kalené bezpečnostné sklo v čírom alebo pieskovanom prevedení. Sklo je s obmedzením možné dodať aj ako povrchovo vzorované alebo farbené v hmote. Na požiadanie je možné dodať aj kalené lepené sklo, kde je v spoji skiel aplikovaná farebná fólia alebo nástrek emailom.
Pre ovládanie sklenených posuvných dvier sa najčastejšie používa dverné madlo v rôznych tvaroch a rozmeroch.

Všetky na týchto stránkach uverejnené fotografie, sú naše reálne zrealizované diela u reálnych klientov.
Nejedná sa o žiadne počítačové simulácie, vizualizácie či iluzionické diela, či nebodaj scany katalógov, preto prosím prepáčte občasný stavebný neporiadok či neuhladenosť vzhľadu nedokončených interiérov či prostredia. Všetky ukážky našich diel sú kompletne celé zrealizované týmom pracovníkov GERI s.r.o.

Ak máte záujem o výpracovanie nezáveznej cenovej ponuky kliknite na Tento odkaz.